Музей Миклухо-Маклая

Ось ми знову у Батурині, на цей раз – проїздом з Конотопа у напрямку Сосниці, тому в цей раз заглянемо лише до нової туристичної принади міста – музею Миклухо-Маклая.

Батурин. Центр Вітрила Миклухо-Маклая

Історико-культурний центр «Вітрила Миклухо-Маклая». Сумнівна з точки зору архітектурної цінності споруда містить в собі не лише те, чого так не вистачало в туристичному Батурині – готель і ресторан – а ще й новий музей, присвячений мандрівникові Миколі Миклухо-Маклаю.

Батурин, історико-культурний центр Вітрила Миклухо-Маклая

Який зв’язок із Батурином? Можна сказати, дещо «натягнутий», через особистість гетьмана Кирила Розумовського, резиденція якого була в Батурині. Наприклад, граф Наришкін, родич по лінії дружини гетьмана Кирила Розумовського, фінансував експедиції Миколи Миклухо-Маклая.

Батурин, музей Миклухо-Маклая

Та і правнук гетьмана Розумовського, граф Олексій Толстой, постійно допомагав сім’ї Миклух, наприклад допоміг виписати закордонний паспорт невиїзному Миколі Миклусі, змінивши його прізвище на Миклухо-Маклай. Але, менше з тим. Ще один музей в Батурині – справа хороша.

Батурин, музей Миклухо-Маклая

Видно, що засновники музею старалися зробити щось гідне. Хоча тут і не так багато старовинних і автентичних експонатів, але досить велика експозиція включає інформаційні табло, присвячені особистості самого Миклухо-Маклая і його оточенню, деякі зали оздоблені в стилі об’єктів, з якими мав справу знаменитий мандрівник – наприклад, кінозал виконаний у вигляді корабля, а інший зал – туземської хижки.

Батурин, музей Миклухо-Маклая

Пройшлись ми про музею, прослухали екскурсію, та й вирушили собі далі – у Сосницю, до музею Олесандра Довженка. А потім – у Макошине.