Післяплата при відправці товару з України в Росію

Почнемо з того, що таке післяплата і навіщо, взагалі, вона потрібна. Тут все просто: якщо ви відправляєте товар з післяплатою, то це означає, що одержувачу видадуть посилку тільки після того, як він оплатить її вартість поштовим переказом тому, хто посилку відправив . Тобто – вам.

Клієнти, зазвичай, мають на увазі, що так вони убезпечать себе від обману. Але це сумнівний спосіб захисту, тому що посилку-то ви бачите, але що саме знаходиться там всередині – ніхто вам не показує, і чисто теоретичноз післяплатою вам можна відправити пів-цегли замість нотбука …

Але, тим не менш, потенційні клієнти мене часто діставали питанням: “А чи можна отримати товар в Росії післяплатою?”. Усередині Росії, коли і продавець і покупець знаходяться в одній країні, відправка післяплатою не являє собою нічого складного і надприроднього. Але я ж перебуваю в Україні, а при відправці товару з України в Росію післяплатою все стає ой як не просто. Притому настільки непросто, що ставить під великий знак питання взагалі доцільність використання цього способу поштового відправлення.

Які ж складності очікують бажаючих працювати з післяплатою з Росією із України?

По-перше, в 90%, а то і в 99% поштових відділень Укрпошти не знають і знати не хочуть, як оформляється післяплата на посилки, що відправляються з України в Росію. Найчастіше працівники пошти відповідають, що це просто неможливо. Їм так простіше жити і перебороти лінощі поштовиків досить складно.

Припустимо, ви навели довідки, озброїлися роздруківками з сайту Укрпошти, зуміли зацікавити і простимулювати працівників Укрпошти в своєму поштовому відділенні, в цілому, покрутилися трохи, і нарешті відправили посилку в Россію з післяплатою. Тут ми зустрічаємо другу проблему: в Росії ситуація приблизно така ж. Вони в 90%, а то й в 99% випадків на пошті Росії теж не знають, що можливі такі посилки з України – з післяплатою – і тупо віддають їх одержувачу без запитання оплати!

І якщо в своєму відділенні ви змогли навчити працівників пошти відсилати з післяплатою, то в Росію ви відправляєте посилки кожен раз новому клієнтові, кожен раз в інше місто. І зі свого досвіду я знаю точно, що посилки дуже часто видають без оформлення післяплати. І, на жаль, далеко не всі клієнти настільки порядні, що будуть самі наполягати на тому, що повинні відправити гроші в зворотньому напрямку. Хоча чесних клієнтів, мабуть, більшість. Але, на жаль, все ж досить багатьом людям властиво бажання роздобути щось на шару…

В принципі, посилки не пропадають безслідно, я писав заяву на розшук післяплати і платіж в результаті отримував. Прикол нашої пошти – ця послуга є платна, хоча і не дуже дорога, але ви платите пошті за розшук втраченої ними посилки, незважаючи на те, що це зовсім не ваша вина. Тяганина з розшуку займає приблизно пару місяців, а один раз навіть розбірки тривали пів-року. Було навіть таке, що з одного поштового відділення в Росії мені писала листи в конвертах начальниця і просила пробачити їм помилку, так як вони зверталися до одержувача посилки з проханням розрахуватися заднім числом, але одержувач посилки їх прохання ігнорував, а своїх грошей їм і так на життя ледве вистачало, не те що за чужі посилки розраховуватися. Допомогло те, що настав гарантійний випадок, і у одержувача різко “прокинулася” совість, він оплатив товар і російські листоноші не матеріально не постраждали…

Третя складність: одна справа, якщо ви продаєте щось вартістю, нехай, 50 доларів, і інша справа – якщо, припустимо, 350 дол. Тут нас чекає юридична колізія. Якщо раніше на пошті можна було без митного оформлення відправити товар на суму до 200 дол (зараз ніби недавно підняли планку до 300), а ви продаєте товар дорожче, то незрозуміло як бути з оцінкою вартості і яке буде ставлення митниці до цієї заявки.

І це ще не всі проблеми відправлень з післяплатою з України в Росію. Номер чотири – курсова різниця. Ми оголошуємо вартість товару в гривнях, пошта Росії відправляє нам рублі, пошта України видає знову гривні. На цих “обмінних операціях” ми втрачали до 10% грошей. Як вони там на пошті вважали – незрозуміло, там у них є такі великі таблиці з курсами валют. Сьогодні один курс, завтра інший. Одного разу, справедливості заради, скажу, вийшло навіть більше, ніж заявляли. Але це як виняток. Найчастіше – менше.

І ще проблема, номер п’ять. Ви відправляєте товар з післяплатою з України в Росію, він йде мінімум 2 тижні, а іноді і місяць. І в кращому випадку ви отримаєте свої гроші через місяць. А ще буває так, що клієнт просто “передумав” викуповувати ваш товар. І ось ви платите 15-20 доларів при відправці, посилка їде в який-небудь Ханти-Мансійськ один місяць, потім клієнт її місяць не забирає, потім ще місяць вона їде назад. Але вам її видадуть тільки якщо ви оплатите зворотну дорогу. Але це вже за російськими тарифами. Тобто – від 25 дол. Підсумок подібної угоди – мінус 50 дол і відсутність товару у продажу 3 місяці.

Загалом, спробував я відправляти товар з післяплатою з України до Росі, подовбався неодноразово з поверненнями і проколами пошти і прийняв рішення: я в ці ігри більше не граю.

Той час і ті гроші, які я витрачав на відправку з післяплатою, вирішив вкласти в залучення нових, менш обережних клієнтів і на напрацювання якийсь репутації, так би мовити…

І, ви знаєте, як виявилося, що з відмовою від накладеного платежу, нічого страшного не сталося. Взагалі нічого не сталося. Клієнти оплачують 100% передоплату, гарантія отримання товару – моя репутація або, на крайній випадок, політика безпеки платіжних систем при оплаті через кредитку або ПайПал.

Отже, ми з’ясували, що післяплата не особливо добре працює з України в Росію. А як же, в такому випадку, здійснити оплату з Росії за товар на Україну? Читайте тут.