Поле Конотопської битви

Неподалік від Конотопа, у селі Шаповалівка, розташоване ще одне цікаве місце – поле, де влітку 1659 р. відбулася знаменита Конотопська битва.

Шаповалівка - місце Конотопської битви

Після смерті Богдана Хмельницького на Україні настав період, який називають Руїною. Частина козацької верхівки тяжіла до Росії, інша частина, на чолі із гетьманом Виговським – до Польщі. Росія не хотіла на це дивитися спокійно і, користуючись нагодою, направила в Україну свої війська, щоб встановити свої порядки. Але під Конотопом російське військо зазнало нищівної поразки від об’єднаних сил козаків, татар і поляків. І ось ми знаходимось на місці цієї битви.

Капличка на полі Конотопської битви

При радянській владі про російсько-українську війну навіть не згадували, а більш відомою цю подію історики зробили вже за незалежної України. Капличку на полі Конотопської битви звели у 2008 році. Неподалік також встановили пам’ятник «на честь 350-річчя славетної перемоги війська Івана Виговоського у Конотопській битві».

Пам'ятник на полі Конотопської битви

Більше тут дивитися особливо нема на що, тому ми поїдемо собі далі… А далі ми збиралися в музей О. Довженка у Сосниці, але дорога туди пролягала, знову ж таки, через Батурин. То заїдемо і в Батурин – якраз хороша нагода відвідати нову туристичну принаду в цьому місті – музей Міклухо-Маклая.