Як відправити товар з України в Росію

Минулого разу ми обговорили, як перевести гроші з Росії в Україну. Сьогодні ми поговоримо про те, як відправити товар з Укриїни в Росію. Нагадую, що мова йде про дрібний товар, на якому заробляє свої копійки дрібний бізнес: ну, там, книга якась, мобілка б.у., невелика запчастина і т.п. Великий бізнес моїх порад не потребує.

Основні способи, якими я користувався, такі:
1. Укрпошта
2. Прискорена міжнародна пошта EMS International
3. Передача через провідника поїзда, автобуса междунароного проходження

Відправлення товару з України в Росію через Укрпошту

Надіслати товар з України в Росію найпростішим і найбільш законним способом можна в будь-якому населеному пункті нашої Батьківщини у відділенні Укрпошти. Укрпошта – так називається звичайна пошта, яка є в будь-якому місті. Відправка товару через Укрпошту не представляє собою ніяких труднощів, але треба заповнити кілька папірців, в яких описується товар, заявляється його ціна, вказується адреса одержувача і адреса відправника. Цей папірець заповнюється в трьох примірниках. Зручніше зробити це вдома на компі. (Шаблон в Ексель дам скачати – пізніше).

Надіслати товар можна в якості дрібного пакета або посилки. Перший варіант – дешевше, другий – дорожче. Але дрібний пакет підходить тільки для реально дрібного товару. Є якісь обмеження по вазі (дрібний пакет – лише до 2 кг, але для поліграфічної продукції – до 5 кг) і там не заявляється цінність товару. Тобто, в разі втрати НЕ буде компесації. На посилку теж є обмеження по масі, але там вже до 40 кг – цілком достатньоо для наших потреб. Посилка коштує дорожче.

Ще є такі варіанти – “авіа” та “наземна”. Тут, згадуючи мої пригоди щодо авіа, хочеться тільки вилаятися, так як козляча Укрпошта може взяти оплату за ціною як за “авіа” а відправити коробку, все одно, морем. Клієнт дуже сильно не розуміє, як так вийшло, тому “авіа” я використовую тільки для дрібних коробок в Європу. Все одно підозрюю, що воно їде якимись машинами, але доходить швидше, ніж 1,5-2 місяці, як це буває при відправці товару в Канаду або до Автралії. Ой, це я відволікся. Мова йде про те, як відправити товар до Росії. Я не використовую “авіа”, так як працівниця на пошті сказала, що все одно не буде швидше. Хоча тут експерименти не проводилися, із 100% -ою впевненістю не буду говорити… Якщо треба гарантовано відправити швидше – використовуємо другий спосіб, EMS International.

Але, перш ніж перейти до нього, відзначимо важливий момент по відправці товару з України в Російську Федерацію через Укрпошту: вартість товару записується зі слів відправника. Укрпошта не вимагає підтверджуючих документів.

Вартість дрібного пакета при відправці з України в Росію – від 5 дол, маленької посилки – від 20 дол.

Як відправити товар з України в Росію через EMS International

EMS International – це міжнародна прискорена пошта. Вони возять коробки-посилки літаками, доставлють одержувачу до дверей. Вартує, звичайно, дорожче. Якщо треба відправити щось невелике з України в Росію цією службою, то готуйте мінімум 50 баксів. Чим важче коробка – тим дорожче.

Де приймають такі посилки? У Києві – на залізничному вокзалі, якщо дивитися від виходу з метро на Макдональдз, потім переводити погляд справа наліво на Макфоксі, а там будуть і вхідні двері в EMS International. Там така капітальна будівля з капітальними ж дверима.

Є один момент: треба надати документ із зазначенням ціни товару. Наприклад, накладну з печаткою, товарний чек. Де взяти цей документ? Там, де купили товар. Або якщо ви СПД-ФО і у вас є печатка, то можете самі виписати таку накладну. Ціна за законом, щоб не оформляти митницю, не повинна перевищувати 300 євро в еквіваленті по курсу НБУ (хто не в темі – накладні на Україні завжди пишуть в гривнях, а в законі обмеження вказали в Євро). Або ще можна попросити знайомого ПП-шника виписати вам накладну.

Якщо товар коштує дорожче, ніж 300 Євро – що буде? Буде глухий кут, тому що треба буде оформляти якусь митну декларацію, яку в цій конторі оформляти нікому. Це ж наша країна, дивуватися не варто. Треба просто не писати великих сум в накладних.

Як переслати товар в Росію з України через провідників поїзда і водіїв автобуса

Цей спосіб передати товар з України в Росію – як би “сірий”, м’яко кажучи. Але він швидкий і не такий дорогий, як EMS International. Провідникам забороняють таким займатися їх начальники. Але провідники все одно беруть передачі. Краще, якщо це не велика за обсягом посилка. Краще, якщо ви дасте їм з товаром ще й документи з печаткою, щоб там була вказана ціна, назва і походження товару. Їм так простіше провезти ці речі через кордон, митники ж всіх доглядають. Без документів теж можна передати, особливо, якщо передаєте щось зовсім зрозуміле, наприклад якийсь одяг, нехай навіть вкрай модний і дорогий. Гірше йдуть справи з ліками або… ну, там, підакцизні якісь товари, типу горілка, тютюн. Якісь радіостанції та інші прилади подвійного застосування, з цим краще не рипатися.

Ясна річ, що тарифів ніяких немає. Все вирішується на договірній основі. Йдете уздовж поїзда і вибираєте провідника з чесними очима. Немає ніяких гарантій. Хоча, я вам скажу, ексцеси траплялися вкрай рідко. В основному, провідники досі заробляють не на зарплаті, а на передачах (на затребуваних напрямках). І тут їм, як в будь-якому бізнесі, доводиться дорожити своєю репутацією. Тому, якщо вам не попався якийсь зовсім вже тупий персонаж, з високим ступенем ймовірності можна припустити, що він привезе товар до місця призначення. Тобто – на залізничний вокзал. Приймаюча сторона повинна буде приїхати до поїзда до прибуття і забрати передачку там.

Так можна відправити товар з Києва в різні міста Росії, через які йдуть поїзди в Москву, Санкт-Петербург, Воронеж, Астану (це аж в Казахстані), Краснодар і Новоросійськ (це Російський південь). Останній напрямок трохи стрьомний – тут пару раз траплялися проблеми, митники забирали мою коробку, але це було дуже рідко. Проте…
А з автовокзалу йдуть автобуси на Москву і Орел, там теж можна спробувати щось передати, якщо треба.

До речі, про митників: це неочевидно, але ви не повинні запаковувати свій товар так, щоб його не можна було розпакувати. Доведеться передавати передачку в кульку, щоб можна було на кордоні показати його вміст митникам без проблем. Можна заклеїти коробку скотчем в один прохід, але якщо її розкриють – не дивуйтеся, робота у них така. Я якось віз на подарунок бляшані коробки з цукерками – змусили розкрити… Так, робота у них така.

І ще в тему про потяги. Я писав раніше про проблеми, які виникають при пересиланні товару з України в Россіію з післяплатою. Так ось, провідника можна попросити, щоб він зробив вам своєрідну післяплату: віддав одержувачу товар толко в обмін на гроші. Вони таке теж роблять. Детальніше – швидше за все, буде вже в наступному матеріалі.